A Tolvajkergetők-sztori
Ott állsz, a bringád kihűlőben lévő helyét bámulod, és nem hiszel a szemednek…
Ha nem használtál megfelelő kerékpár lakatot, vagy csak peched volt, akkor pontosan tudod, hogy miről beszélek, de ha Te megúsztad, biztosan van az ismerőseid között, akinek már lopták el kerékpárját.
A Tolvajkergetők erre a problémára kerestek megoldást, a maguk módján. A civilekből álló csoport a nevükkel ellentétben nem akart kergetőzni a tolvajokkal, ezért nyomkövetőkkel szerelték fel csalikerékpárjaikat, és Budapest jól ismert pontjain pecáztak; sikerrel.
2012 szeptembertől 2013 januárjáig tartott az akció, amit egy 15 részes websorozatban követhetünk nyomon a kezdeti bénázástól, a nagy fogáson át, a csattanós befejezésig…
Ha valaki a sorozat megnézve kedvet kapna a kergetéshez, ne feledje, hogy a bűnözők elfogása minden esetben a rendőrség dolga, az önbíráskodást a törvény bünteti!
A Tolvajkergetők története egyszerre kordokumentum, kórkép a közbiztonságról és facebookos sikertörténet 19.000 szimpatizánssal.
Aki még nem hallott Tomcatről, alias Polgár Tamásról, a Tolvajkergetők vezetőjéről, az keressen rá a Wikipedián, ahol kellően árnyalt képet kaphat eddigi szerepléseiről.
Előnyök:
– 22 kerékpártolvajjal kevesebb van az utcán
– Nem lehet eleget hangsúlyozni a lakatolás fontosságát.
– A megvásárolható jeladó segítségével láthatatlan védelemmel láthatjuk el kedvencünket.
– A netes szimpatizánsok több egyesületet is létrehoztak, amik a helyi rendőrséggel együttműködve küzdenek a kerékpárlopások ellen.
Hátrányok:
– Tomcat előítéletes ember, ezt nem titkolja itt sem.
– A videók alapján úgy tűnik, hogy a rendőrség sajnos nem minden esetben bizonyult kellően hatékonynak.