Hogyan működik az autó tartós bérlése?
Ma már számos cég foglalkozik autók bérbeadásával, így sokaknak nem jelent problémát, ha mondjuk nem rendelkeznek saját gépjárművel. Ráadásul autót akár hosszabb időre is bérelhetünk, ezt nevezik a szakmában tartósbérletnek. A tartós bérletet azért is célszerű választani, mert gazdaságos megoldás, így könnyebben maximalizálhatjuk a nyereséget is. A gépjárműbérleti díjak egyébként elszámolhatóak költségként és az ÁFA is visszaigényelhető 100%-ban. Útnyilvántartás hiányában 50%-ban igényelhető vissza az ÁFA.
Amennyiben a minősítés megfelelő, nem kell számolnunk induló befizetéssel, ez azt jelenti, hogy a partnerek átesnek belső minősítési folyamaton és ez alapján dől el az óvadékfizetés szükségessége. A döntést a pénzügyi mutatószámok határozzák meg, tehát teljes mértékben objektív minősítési eljárásról beszélünk. Az autó tartós bérlet cégeknek jelent elsősorban kiváló lehetőséget.
Kiknek javasolt a tartós autós bérlet?
A tartós bérletet operatív lízingnek is hívják és többféle konstrukcióból van mód választani. A döntést meghatározza az is, hogy mekkora kockázatot akarunk vállalni. Az autók tartós bérlésének lehetőségével a kisebb cégek és a nagyobbak is előszeretettel élnek. A bérbevevőnek majd azt is meg kell tippelnie, hogy a futamidő végén körülbelül mekkora lesz az autó maradványértéke.
Milyen feltételei lehetnek a tartós bérletnek?
A tartós bérletet kizárólag cégek vehetik igénybe, ráadásul két lezárt évvel is rendelkezniük kell és az sem árt, ha ezek pozitív végeredménnyel zárultak, hiszen ez bizonyítja a vállalat sikerességét. Új és használt személygépjárművet vagy haszongépjárművet is bérbe lehet venni. A bérbeadó egy előzetes vizsgálatot is megcsinál, ehhez szüksége lesz cégnévre és adószámra.