Hogyan csomagolj a túrazsákba?
A szabadban, a friss levegőn kellemesen kikapcsolódhatunk, feltöltődhetünk ezért egyre többen döntünk úgy hogy kipróbáljuk a túrázást. Ahhoz azonban, hogy kellemesen töltsük el a szabadidőnket és biztonságban legyünk, megfelelően be kell pakolnunk a túrazsákunkba.
Mire lesz feltétlenül szükség?
Ételek, italok, gyógyszerek, kötszerek, lámpák, váltózokni, esőkabát, kamásli, soha sem maradhat otthon.
A túra, még ha csak egy egy napig tartó könnyű sétáról van szó, fizikai terhelést jelent a testnek. Ezért folyamatosan pótolni kell a hiányzó energiát is. Szendvicseknek, csokoládénak, keksznek, müzli szeletnek, aszalt gyümölcsöknek és magvaknak is helyet kell találni a túrazsákban.
Az italok is ugyanolyan fontosak, mint az ételek és a nasik. A legjobb az, ha a kulacsba teszünk vizet, és gyümölcslevet.
Fontos az is, hogy az ételek és italok mindig kéznél legyenek, ezért a kulacsot a túrazsák külső részében kialakított tartóban érdemes tárolni. Míg az ételeket is érdemes valahova a túrazsák külső részeibe tenni, így mindig könnyen elérhetőek lesznek és akár séta közben is lehet enni inni.
Mi legyen a kisebb túrafelszerelésekkel?
A kisebb túra felszereléseknek kamáslinak, esőkabátnak, sapkának, váltó zokninak legjobb helye a túrazsák felső részében van. De nem szabad megfeledkezni a holmik alapos csomagolásáról. Sajnos a cuccok a túrazsákban is vizesek lehetnek.
A gyógyszerekre és az egészségügyi termékekre ajánlott ugyanúgy figyelni, mint a túrafelszerelésekre. Biztonságos, folyadéktól és víztől védett helyre kell tenni a zsákban.
Papírok, telefonok és egyéb elektromos felszerelések…
Igaz, hogy a GPS nagyon megkönnyíti a túrázók életét, azonban nem minden útvonalon használható, ezért érdemes térképet is tenni a zsákba.
A telefonok és a fényképezőgépek sem maradhatnak otthon, persze ezeket inkább a dzsekiben vagy a nadrágban érdemes tárolni.